Jätkusuutlik areng ja säästlik eluviis

Õppeaasta lõpp on peatselt käes. Kohe-kohe kõlab üheksandikele viimane koolikell.
Meie kooli õpetajad pakuvad viimastel koolipäevadel huvitavaid ja arendavaid tegevusi ja töötubasid. Nii toimusid  24. mail koostöös MTÜ Mondo- ja Valga Gümnaasiumiga KUNKSMOORI TÖÖTOAD.
Kunksmoor on tuntud kirjaniku Aino Perviku lasteraamatu KUNKSMOOR tore, sõbralik ja heasüdamlik peategelane, kelles on peidus kogu maailma tarkus ravimisest ja taimedest.
Töötubade läbivaks teemaks olidki taimed, millest valmistati maitsvat teed, tehti toredaid taimemaale ja- maske ning läbi taimede edastati sõnumeid.
Töötubade eesmärk oli mõista kultuuri- ja looduskeskkonna jätkusuutlikku arengut ja teadvustada mineviku ja nüüdisaja ühiskondade kultuurilist mitmekesisust.  Õpilased mõistsid looduse säilitamise ja säästliku eluviisi tähtsust, sest kogu eluks vajaliku on inimesed saanud ja saavad ikka ainult puhtast loodusest.
Töötubades osalesid 5.-8. klasside õpilased ning rühmatöödest valminud näitus asub II korrusel.
Oleme väga tänulikud Valga Gümnaasiumi õpetajale Pille Oleskile ja tema õpilastele, kelle ideel ja toel töötoad teoks said!

Mets – meie suurim väärtus

Tänu MTÜ Valgamaa Eramaetsaühingule viis metsaistutajate preemiaekskursioon seekord kaugele Lääne-Virumaale, Sagadi metsamuuseumisse.  Metsamuuseumis saime teada, mida kõike on metsal olnud pakkuda meie esivanematele ja mida ta tähendab meile tänapäeval. Õpilased uurisid, kuidas puuringe lugeda ning puu vanust määrata, tutvusid puuliikidega, vaatlesid erinevaid metsatööriideid ja – masinaid. Toredad olid ka meie metsades elavate loomade topised. Saadi juurde uusi teadmisi  liblikatest.
Pärast pikka sõitu ja ringkäiku Sagadis puhati ja peeti piknikku Võsu mererannas. Julgemad nautisid aga kaunist ilma mõnuga isegi merevees!

Экскурсия в музей

12 мая нашему классу, 7А, посчастливилось посетить выставку картин учеников нашей школы. Мы видели работы Екатерины Шликарёвой, Руфины Саймры, Ангелины Шабановой и Полины Хацаюк. А ведь это наши одноклассницы, а написали такие замечательные произведения!
Экскурсия нам очень понравилась! Спасибо большое работникам музея за предоставленную возможность не только посмотреть картины, но и послушать классическую музыку,  а также нашему  классному руководителю.
Алина Дмитриева, ученица 7А класса

Stokkeri tööõpetuse meistrivõistlused

Meie kooli poiste tööõpetuse õpetaja KALLE  KORNEL osales koos õpilastega Stokkeri Tööõpetuse Meistrivõistlustel.
Stokkeri Tööõpetuse Meistrivõistlused 2016 kutsus noori meistrimehi mõtlema tööriistade homsele päevale. Järjekorras kümnendatel võistlustel osalejatel tuli valmistada uudne käsitööriist või seninägematu multifunktsionaalne tööpink. Võistlustele esitasid Eesti koolid kokku 125 tööd.

Võistluste info

Meistrivõistluste finaal

Valgamaa Kutseõppekeskus kutsub

16. mail olid meil külalised Valgamaa Kutseõppekeskusest, meie kooli endised õpilased ANDREI  RUDENKO ja KARINA  GORBATŠEVSKAJA.
Andrei on nüüdseks Valgamaa Kutseõppekeskuse lõpetanud ja töötab samas koolis transporditehnikaõpetajana, Karina lõpetab kooli tislerierialal sel kevadel. Andrei ja Karina tutvustasid meie 8. ja 9. klasside õpilastele kutseõppekeskuses õppimise eeliseid, vastuvõtutingimusi ja erialasid.
SAM_4848 SAM_4845      SAM_4843

Loe ka siit

Pakume tööd

С нового 2016/2017  учебного года школа примет на работу  учителя английского языка.

2016/2017. õppeaastast võtame tööle inglise keele õpetaja.

Euroopa Liidu infojaht

Igal aastal 9. mail tähistatakse Euroopa päeval rahu ja ühtsust Euroopas. Igal aastal võtavad tuhanded inimesed osa külastustest, aruteludest, kontsertidest ja muudest üritustest, millega tähistatakse Euroopa päeva ning suurendatakse teadlikkust EList.
6. mail toimus Valga maavalitsuses Euroopa päevale pühendatud üritus, kust võttis osa üheksa võistkonda maakonna põhikoolide 7.-8. klassidest. Meie koolist võttis osa võistkond koosseisus Arina Japrintseva, Adelina Rozinfeld, Viktor Tsõs ja Renat Gafurov.
Vastuseid Euroopa-teemalistele küsimustele otsiti raamatutest ja internetist. Võistlus oli pingeline, kuid meie õpilased olid väga tublid! Aitäh infojahil osalejatele!
13151384_1397564160331146_8834717528145223462_n 13177199_1397565963664299_6806281867412420103_n