Erakordne teatrielamus

5 A ja 5 B klassi õpilased külastasid Tartu teatri “Vanemuine” etendust NUKITSAMEES. Teatrikülastus sai teoks  projekti “Aitan lapsi” toel.
Etendus põhineb Olav Ehala armastatud lastemuusikalil Oskar Lutsu raamatu ainetel. See on muinasjutt, mis räägib armastuse, headuse ja hoolimise jõust.
Lugu metsa eksinud Itist ja Kustist, kes satuvad Metsamoori majja, peavad seal tegema rasket tööd ja hoolitsema pisikese Nukitsamehe eest, on tuttav paljudele põlvkondadele.
Galerii:

Ilus talvepäev Pähni Looduskeskuses

19. jaanuaril külastasime I A ja I B klassiga Põlvamaal Pähni Looduskeskust. Ilmataat oli sel korral meiega, ilm oli võrratu. Vaatamisväärsus omaette oli RMK maja, mis on renoveeritud maalähedaselt. Maja ise on ehitatud 19. saj lõpul.
Lapsed said RMK majas tutvuda metsas elavate loomadega, vaadata loomadest pilte, topiseid, nahku. Tunni lõpus osaleti väikesel viktoriinil ja joonistati oma lemmiklooma. Tunni teine osa toimus metsas, kus otsisime koos loomade jälgi, vaatlesime talviseid puid ja proovisime järele teha jänese jälgi. Maja omaltpoolt kostitas meid  sooja teega, eriti kosutav oli tee pärast väikest matka metsas. Veetsime koos meeldiva päeva.

Galerii

7.b klassi õpilased osalesid kirjanik August Gailiti 125.sünniaastapäeva üritusel Sangaste lossis

Õpetaja Reet Karbik ja 7.b klassi õpilased Mark Anissimov ja Viktor Tsõs osalesid 23.jaanuaril Sangaste lossis toimuval kirjanik August Gailiti 125. sünniaastapäeva üritusel. Aset leidis Valga maakonna põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele ettelugemisvõistlus.
Esikoha võitis Toomas Nipernaadit hästi tõlgendanud Viktor Tsõs.
Mark Anissimov sai lohutusauhinna.
Õnnitleme tublisid poisse!

7.b klassi õpilased osalesid Tartus toimunud teaduslahingul

Teaduslahing on 7. – 9.klasside võistkondlik võistlus koolinoortele, mis toob õpilased põnevasse loodus – ja täppisteaduste maailma. Õpilased said käed külge panna igapäevaelus ette tulevatele probleemidele ja teaduslikele küsimustele läbi katsetamise ja meeskonnatöö. Kokku osales 26- võistkonda Tartumaalt, Põlvamaalt, Võrumaalt ja Valgamaalt. Meie kooli esindasid 3 tublit noormeest 7.b klassist : Viktor Tsõs, Vladislav Jefimov, Daniel Zaharchov. Õpilasi juhendas õpetaja Reet Karbik.

IMG_20160125_103914-1

Lõbus päev Winterplace-is

Käisime reedel koos 2 b ja Valga Põhikooli 2d klassiga Otepääl Winterplaceis. See meeldis mulle väga.  Seal olid väga suured mäed . Meile anti kõigile tuubid ja saime nendega mäest alla lasta. Rongi teha oli eriti vahva!  Seal oli ilus iglukino, kus võis vaadata multifilme ja seal oli soe. Väga meeldis mulle anda põhjapõtradele süüa ja pai teha. Nad olid väga head ja sõbralikud. Ahhaa  iglus olid eriti maagilised ja põnevad asjad.

Oli väga lõbus päev ja ilm oli ka hea!

Anastasija Leontjeva 3B klass

TORE sünnipäev

25.jaanuaril tähistas Valga Priimetsa Kool TORE sünnipäeva. TORE liikumine sai alguse  Eestis juba 20 aastat tagasi! Tore liikmed korraldasid  I kooliastme õpilastele väikese lõbusa TORE-mängulise ürituse, mida külastas ka sünnipäevalaps-TOREvant. Lapsed kinkisid talle oma joonistused ja õnnitluskaardid.

25.января Валгаская школа Прийметса отмечала день Рождения TORE. В этом году исполнилось 20 лет молодёжному движению TORE в Эстонии.   Члены школьной организации TORE организовали для учеников 1.школьной ступени маленькое игровое  мероприятие, которое посетил и именинник – слоник TORE. Дети подарили ему свои рисунки и открытки.

Jelena Nilendere

Galerii

Москва… Как много в этом звуке!

Уже не первый год учащиеся нашей школы выполняют дистантные задания Международной олимпиады по русскому языку. Лучшие из них, самые трудолюбивые, получают  заслуженную награду  – приглашение на очный тур Международной олимпиады школьников по русскому языку в Москве.
В этом году была удостоена такого поощрения Кривова Карина, ученица 8А класса.
Continue reading